Klasy 4 a i 4 c po raz kolejny pojechały razem na wycieczkę. Tym razem odwiedziły Poznań. Najpierw uczniowie odbyli wspaniałą lekcję historii i patriotyzmu, uczestnicząc w zajęciach warsztatowych w Wielkopolskim Muzeum Wojskowym. Poświęcone one były barwom, godle i symbolice naszego kraju oraz tradycjom i obrzędom rycerskim. Później uczestnicy zwiedzili ciekawą ekspozycję muzealną poświęconą ubiorom, mundurom i uzbrojeniu polskiego wojska od czasów rycerskich aż do współczesności. Można było przymierzyć mundury żołnierskie oraz zasiąść w prawdziwym gnieździe karabinu maszynowego, ale przede wszystkim uświadomić sobie, jak długa i zróżnicowana jest historia polskiego wojska.

Drugim punktem programu był spektakl w Teatrze Animacji. Uczniowie obejrzeli sztukę Maliny Prześlugi „Odlot”, która przedstawiała historię niezwykłej przyjaźni białego i czarnego bociana, ich podróży z Afryki do „Eruopy” i niemiłych niespodzianek w „umiłowanym kraju”. Poprzez piękne, dowcipne i mądre wypowiedzi bohaterów można było zrozumieć, czym jest tolerancja, szacunek dla odmienności, odpowiedzialność i miłość oraz to, że człowiekowi nie jest dobrze „gdzieś”, ale „z kimś”. Wszyscy widzowie zwrócili uwagę na niezwykłe lalki (duże stylizowane ptaki animowane nieraz przez dwóch, a nawet trzech aktorów) oraz niezwykłe efekty wywołane za pomocą gry świateł i odpowiednich dźwięków.

Po spektaklu uczniowie rozmawiali z aktorami o treści przedstawienia, trudnej sztuce animacji , mogli sami popróbować kierować bohaterami „Odlotu”. Następnie zwiedzili niezwykłą galerię i obejrzeli niemal wszystkie rodzaje lalek używanych w Teatrze Animacji na przestrzeni kilkudziesięciu lat.

Następny wyjazd już niedługo, oby był równie ciekawy.

Zobacz galerię zdjęć