„Trójka” jest otwarta dla absolwentów, emerytów, nauczycieli  innych szkół i przedszkoli oraz przedszkolaków. W ostatnim czasie  ta najmłodsza grupa naszego społeczeństwa często gościła w naszej szkole.

W marcu odbyły się w „Trójce” drzwi otwarte. Podczas spotkania z rodzicami, które przeprowadziła dyrektor Agnieszka Orchowska, dzieci brały udział w zajęciach zorganizowanych przez nauczycielki z SP3. Przedszkolaki spędziły czas bawiąc się na tablicach multimedialnych, śpiewając piosenki oraz wykazując się artystycznie.

W ramach wspólnie organizowanej innowacji „Współpraca to podstawa” zostały przeprowadzone następujące zajęcia:

  1. Lekcje otwarte prowadzone przez nauczycielki SP3 Martę Kryślak i Natalię Olszewską. Celem lekcji było zwrócenie uwagi na kompetencje kluczowe oraz programowanie. W zajęciach brały udział nauczycielki z Przedszkola
    z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Słupcy.
  2. Zajęcia przeprowadzone Metodą Ruchu Rozwijającego przez psycholog Ewę Rydzyńską. W zajęciach brały udział dzieci Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Słupcy z rodzicami i nauczycielami.
  3. Zajęcia muzyczne przeprowadzone przez nauczyciela SP3 Krystiana Bartczaka dla dzieci z Przedszkola  z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Słupcy. Podczas zajęć dzieci śpiewały, tańczyły i grały na instrumentach.
  4. Zajęcia informatyczne z elementami programowania prowadzone przez wice dyrektor Lidię Drop, w których udział brały dzieci z Przedszkola  z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Słupcy. Podczas zajęć przedszkolaki bawiły
    się ozobotami i uczyły się programowania.

„Trójka” nawiązała również współpracę z przedszkolem „Jarzębinka” w Słupcy. Wice dyrektor Lidia Drop przeprowadziła zajęcia informatyczne z dziećmi z grup „Muchomorki” i „Jeżyki”.

Współpraca z wyżej wymienionymi placówkami układa się świetnie i mamy nadzieję, że w przyszłości będzie kontynuowana.