9 października 2009 roku na długo zapadnie w pamięci pierwszoklasistów, ich rodziców i dziadków. W tym dniu złozyli oni  swoje ślubowanie.

Uroczystość odbyła sie na hali sportowej. Przybyli na nią zaproszeni goście:

• p. Roman Maruszczak – Przewodniczący Komisji Oświaty i Spraw Społecznych  Rady Miasta w Słupcy,
  • p. Seweryna Lewandowska – Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej,
  • p. Anna Dobersztyn – przedstawicielka Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych z nami przedszkoli:

• Przedszkola Nr 1 p. Dorota Madaj,
  • Przedszkola ,,Miś”- p. Urszula Michlicka,
  • Przedszkola ,,Jarzębinka” – p. Danuta Derda.

Licznie przybyli rodzice uczniów klas I oraz dziadkowie.Uroczystość poprowadził uczeń klasy III B Jurek Górski.

Ta doniosla uroczystość rozpoczęła się programem artystycznym skierowanym do pierwszaków, a przygotowanym przez uczniów  z klasy:

• IIIA – Mikołaja, Oliwię, Filipa, Dominika, Alę, Eryka, Adę, Monikę, Natalię, Dominkę, Dawida, Michała, Asię, Patryka, Marysię, Olę,
  • IIIB-Hanię, Natalię, Marysię, Elizę, Kasię, Huberta, Wiktorię, Ewelinkę, Marcela, Wiktorię, Weronikę, Anię, Dominikę Mateusza,
  • III C- Martynę, Darię, Natalię, Jakuba
  • pod opieką pań: E. Szymczak, H. Mrozińskiej i K. Książszczak.

Pierwszoklasiści  z klas IA, IB, IC złożyli egzamin przed komisją, którą stanowili zaproszeni goście i która to komisja wydała orzeczenie, że uczniowie klas I mogą złożyć ślubowanie.

Oficjalną część ślubowania rozpoczęło wprowadzenie Pocztu Sztandarowego i odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie przewodniczący i zastępcy klas I złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

,,Ślubujemy, że będziemy starali się dobrze uczyć, będziemy uczciwie i rzetelnie pracować, być dobrymi i zgodnymi kolegami, będziemy strzegli  honoru i dobrego imienia Szkoły. Będziemy szanowali swoich nauczycieli, przełożonych i rodziców. Będziemy  kochali swoją Ojczyznę”

Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor wielkim piórem ze stalówką pasowała każdego pierwszaka na ucznia naszej szkoły. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki od starszych i młodszych kolegów, życzenia od gości. Uroczystość zakończyło zrobienie wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Niech Wam się wiedzie w naszej szkole Pierwszaki.