Dzień 14 października to dzień obchodów Dnia Edukacji w całej Polsce. Tradycją naszej Trójki jest dwudzielność świętowania tego Dnia – zawsze pierwszą częścią obchodów, przygotowaną przez klasy trzecie pod opieką wychowawczyń jest Ślubowanie pierwszoklasistów i pasowanie ich na uczniów naszej Szkoły zaś druga część przeznaczona jest dla uczniów starszych i pracowników szkoły. Tegoroczne ślubowanie pierwszoklasistów przygotowali uczniowie klas III pod opieką pań: Dominiki Zawadzkiej, Joanny Ptasińskiej, Justyny Pietrowicz, Małgorzaty Szczepaniak i pana Krystiana Bartczaka, który gwarantował muzyczną oprawę całego wydarzenia. Po zagadkach, śpiewach i piciu soku z cytryny przez wychowawczynie ,,Pierwszaków” i po innych zadaniach dla uczniów nastąpiło uroczyste Ślubowanie. Delegacje każdej z klas pierwszych, stojąc przy Sztandarze Szkoły, powtarzały słowa Roty Ślubowania. Następnie pani Dyrektor wielkim ołówkiem pasowała każdego pierwszoklasistę na ucznia naszej Trójki – to było przeżycie! Po tak emocjonujących wydarzeniach odbyła się sesja fotograficzna każdej z klas, po czym wychowawczynie klas I zabrały swoje ekipy dziecięco – rodzicielskie do sal lekcyjnych na wspólne spotkanie.

Druga część obchodów Dnia Edukacji dla społeczności szkolnej rozpoczęła się o godzinie 10.30. Pani dyrektor przypomniała zebranym rangę Komisji Edukacji Narodowej, jej znaczenie dla podniesienia wykształcenia narodu polskiego. Złożyła życzenia całej społeczności szkolnej: uczniów, nauczycieli, pracowników administracyjno – obsługowych i dla rodziców – aby szkoła – nasza Trójka – była dla nich ważnym miejscem na Ziemi – miejscem, które daje wszystkim poczucie bezpieczeństwa, solidarności, miejscem, gdzie każdy czuje się u siebie, czuje się ważny, lubiany i szanowany. Następnie pani dyrektor wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi za ich pracę dla dobra dzieci
i Szkoły. Podziękowała wszystkim za serce i zaangażowanie w działania w każdym dniu ich pracy. Następnie wszyscy mieli okazję obejrzeć część artystyczną w wykonaniu uczniów przygotowanych przez panie polonistki: Mirosławę Krygiel i Małgorzatę Skrzypczak, w oprawie muzycznej niezawodnego pana Krystiana Bartczaka. Występy uczniów zostały nagrodzone wielkimi brawami. Na zakończenie Rodzice z Rady Rodziców złożyli serdeczne życzenia dla całej społeczności szkolnej w związku z Dniem Edukacji. Była to bardzo udana uroczystość szkolna.