Dzień Papieża Jana Pawła II obchodzony jest co roku 16 października, ustanowiony został w hołdzie papieżowi-Polakowi. Dnia 16 października 1978 roku, Arcybiskup Krakowski kardynał Karol Wojtyła został wybrany papieżem i przybrał imię Jana Pawła II.
W naszej szkole ten dzień jest dniem szczególnym, wszyscy uczniowie przychodzą ubrani na galowo i uczestniczą w apelu.

„On pokazał nam, jak pięknie i godnie żyć; jak wykorzystać dany przez Boga czas;
jak kochać. Pokazał że życie się nie kończy, że życie jest wieczne”

to fragment montażu słowno – muzycznego, który przygotowała katechetka pani Bogusława Kluczykowska. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie: Daria Brzezińska, Karolina Chyża, Natalia Wojtkowiak, Andrzej Mielcarek, Hubert Renkiel, Jakub Jarecki, Adrian Wróbel, Konrad Górski, Marcin Maślaczyk, Marcin Mech.

Uczennice klasy VI b: Wiktoria Kanicka, Paulina Zielińska, Alicja Jabłońska zaśpiewały piękne piosenki, które doskonale przedstawiają osobę naszego papieża. Oto fragment jednej z nich:

„Wadowice, rok 20-sty, Emi rodzi syna,
Szkoła, teatr i kapłaństwo tutaj się zaczyna.
Pierwsze mecze, pierwsze smutki, w gimnazjum klasówki.
Po maturze z kolegami wpadał na kremówki.
ref.: Nie ma lepszego od Jana Pawła II.
Kapłan Lolek dla Kościoła to prawdziwy diament.
W Polsce wtedy, krótko mówiąc, jest mały zamęt .”

Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Agnieszka Orchowska prosiła uczniów o odrobinę refleksji i modlitwę w intencji Jana Pawła II.