Czy nauka może być przyjemna? Oczywiście ,że tak! W związku z realizacją programu zdrowej szkoły oraz tematyką poruszaną na zajęciach języka angielskiego związaną z jedzeniem i piciem w klasie V połączyliśmy przyjemne z pożytecznym i  na lekcji języka angielskiego w dniu 21 marca czyli w Dniu Wiosny zamiast zwykłych zajęć u pani Ksobieraj-Bąkowskiej piątoklasiści wzięli udział w wiosennej lekcji kulinarnej.

Uczniowie podczas zajęć wykonywali w grupach  zdrowe potrawy – wśród których to królowały sałatki owocowe i warzywne jak również  kanapki  a ponieważ była to lekcja języka angielskiego młodzi kucharze nazywali wszystkie składniki w języku angielskim J Na koniec zajęć odbyła się najprzyjemniejsza część, czyli konsumpcja. Jedzonko było nie tylko kolorowe i smaczne, ale przede wszystkim zdrowe! Mam nadzieję, że ta lekcja zachęci uczniów do wspólnego gotowania z rodziną  i przyrządzania przez nich  zdrowych posiłków nie tylko w święto wiosny…