„Razem na Święta” 🎄🎁🎅🌠

 Zachęcamy  naszą społeczność szkolną do włączenia się w akcję MEN „Razem na Święta” i podjęcia działań związanych z przedświątecznym wolontariatem.

Inicjatywa ta ma  na celu zachęcenie uczniów do działań charytatywnych i wspierania  osób potrzebujących w okresie przedświątecznym. Angażując  i włączając się  w akcję, okażemy prawdziwe dobro, które popłynie  do osób starszych, samotnych i potrzebujących

Proponujemy uczniom/ nauczycielom  następujące działania:

  • wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych);
  • wykonanie własnoręcznie drobnych upominków świątecznych czy przygotowanie słodkich upominków i obdarowania nimi osób samotnych, chorych lub potrzebujących;
  • przekazanie własnoręcznie wykonanych upominków seniorom ze swojego najbliższego otoczenia, wysłanie kartek świątecznych do najbliższych;
  • Zachęcamy również do włączenia  się w akcję  Caritasu  pod hasłem „Tytka charytatywna” . To papierowa torba, którą wypełniamy żywnością lub artykułami chemicznymi z długim terminem ważności. Zebrane w ten sposób dary  przekazane będą osobom ubogim w naszej parafii w postaci paczek. Osoby chętne mogą  przynieść artykuły spożywcze /chemiczne  w poniedziałek 14 grudnia między godz. 15.30- 16.30 na dziedziniec szkoły/ odpowiedzialna p. Anna Kuchowicz
  • W najbliższy poniedziałek również w godz. 15.00-16.00 oraz wtorek 15.00-16.00 i w najbliższą środę 10.00-10.30 dzieci wraz z rodzicami lub sami rodzice mogą przynosić   karmę dla zwierząt (przekażemy ją do Schroniska w Katarzynowie)- akcja SU
  • możemy włączyć  się również w akcję pod hasłem” Świąteczny prezent  2020” organizowaną przez ZKSS, a  której celem jest  przygotowanie paczek ze słodkościami, żywnością czy środkami czystości. Prezenty te przekazane będą dla rodzin i ich dzieci, które potrzebują wsparcia, będące  w trudnej sytuacji życiowej, a którym to możemy obdarowując sprawić ogromną radość./zbiórka dla chętnych środa /od 16-16.30/

W tym przedświątecznym okresie , jesteśmy przekonani, iż wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości.

Przyłączmy się do akcji MEN „Razem na Święta”. Wszystkie osoby chętne, zarówno nauczycieli jak i uczniów, do wzięcia udziału w akcji, zapraszamy do kontaktu  z p. Krystianem Bartczakiem, p. Anną Kuchowicz lub pedagogami SP3