18  MAJA 2023r UCZNIOWIE KLASY 4c i 5a UCZESTNICZYLI W OBCHODACH POZNAŃSKIEGO FESTIWALU NAUKI I SZTUKI, GDZIE mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach na wydziale Filologii angielskiej, i zajęciach Biblioteki uniwersyteckiej

Na zajęciach j. angielskiego(Playing it-loving it)  mieliśmy okazję powrócić do gier planszowych i bawić się językiem grając w Bingo, gry ze znajomością słownictwa z wielu tematów oraz gramatyki. Zajęcia w Bibliotece Uniwersyteckie (Na tropie biblioteki-gra) rozpoczęliśmy od zwiedzenia starego budynku, zapoznania z zasadami wypożyczania książek i korzystania z czytelni. Następnie uczniowie sami wędrowali po budynku i odpowiadali na określone pytania zawarte w quizie. Nagrodą były oczywiście książki, które otrzymali zwycięzcy quizu uczniowie z klasy 5. Na zakończenie wycieczki odbyliśmy krótki spacer po centrum Poznania i uczestniczyliśmy w zajęciach sportowych w Jump Arenie. Dzień minął nam szybko i interesująco. Za rok także skorzystamy z zajęć Festiwalu Nauki i Sztuki.

Sporządziła: Koziorowska Marta