Adam Mickiewicz

Uczcie się, o przyjaciele!

Jest nauczycieli wiele.

Lew mocy, a lis obrotów,

Orzeł śmiałych uczy lotów,

Pszczółki, kędy szukać miodu,

Pająki, jak stawiać siatki,

Bobry, jak budować chatki,

Lecz wprzód uczcie się za młodu (…)

KARTKA Z KALENDARZA SZKOLNEGO

22 GRUDNIA 2020 r.

To dla naszych uczniów i pracowników szkoły bardzo ważna data. Każdego roku w grudniu obchodzimy urodziny Adama Mickiewicza-Patrona naszej „Trójki”.  Przed świętami Bożego Narodzenia cała społeczność szkolna przygotowywała się do tego wielkiego wydarzenia. Sztandar szkoły, hymn, strój galowy, piękne, świąteczne dekoracje, wielkie inscenizacje, tańce, śpiewy- tradycja lat i kreatywność artystyczna sprawiała, że ten dzień był wyjątkowym świętem.

W tym roku, w obecnej sytuacji nauczania zdalnego nie zapomnieliśmy o jednym z największych poetów polskiego romantyzmu i podczas zdalnych lekcji uczniowie wędrowali drogami naszego wieszcza, wybitnego działacza politycznego, filozofa, nauczyciela, poznając jego twórczość.

W celu sprawdzenia swojej wiedzy na temat życia i twórczości Adama Mickiewicza zapraszamy wszystkich chętnych do rozwiązania krzyżówki opracowanej przez uczennice z klasy 8 a.

Krzyżówka z wiedzy o życiu i twórczości Adama Mickiewicza