Na hali sportowej dla klas pierwszych odbyło się uroczyste Ślubowanie, na które przybył pan Michał Pyrzyk – burmistrz Słupcy oraz pan Tadeusz Markiewicz – przewodniczący Komisji oświaty. Pierwszoklasiści w granatowych biretach i odświętnych strojach szkolnych przyszli na halę sportową pod opieką swych wychowawczyń gdzie czekali na nich rodzice zajmujący specjalnie wydzielony sektor widza. Pan Burmistrz złożył uczniom serdeczne życzenia w związku z dzisiejszym Ślubowaniem a następnie wspólnie z panem Tadeuszem Markiewiczem wręczyli bukiet róż na ręce pani Dyrektor wraz z życzeniami dla wszystkich nauczycieli z okazji Dnia Edukacji.   Przygotowaniem uroczystości zajęli się uczniowie klas 3a i 3d  pod opieką pań Justyny Pietrowicz i Dominiki Zawadzkiej. Piękną dekorację przygotowały panie Wioletta Adamczewska i Lena Sieczkowska zaś o oprawę muzyczną zadbał pan Krystian Bartczak. Po konkursach wiedzy o szkole, po wyrecytowaniu wierszyków przez poszczególne klasy i wypiciu soku z cytryny przez wychowawczynie klas , które po tej kwaśnej degustacji musiały uśmiechnąć się od ucha do ucha, nastąpiło uroczyste ślubowanie składane na Sztandar Szkoły. Po wypowiedzeniu Roty ślubowania wyprowadzono Sztandar i pani Dyrektor przystąpiła do pasowania na ucznia wszystkich pierwszoklasistów, używając do tego ogromnego ołówka. Po tych wszystkich atrakcjach uroczystość na hali zakończono a następnie pierwszoklasiści wraz z wychowawczyniami powrócili do swoich klas, w których czekało na nich sporo niespodzianek.

 

Galeria zdjęć z uroczystości ślubowania klas pierwszysch