29 października po raz kolejny uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki pod opieką nauczycieli opiekunów zaprosili najmłodszych kolegów do udziału w akcji czytelniczej. Tym razem przenieśliśmy się w świat wierszy Juliusza Tuwima.

Podczas czytania najmłodsi mogli poznać takie utwory jak „Zosia Samosia”, „Okulary”, „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”, „Abecadło” czy „Spóźniony słowik”. Prowadzący wcielali się w role aktorów i narratorów, aby każdy z wierszy przeczytać w jak najbardziej urozmaicony i ciekawy dla odbiorców sposób, pokazując przy tym w jaki sposób można bawić się wierszem i jego interpretacją. Po wysłuchaniu zaprezentowanych utworów uczniowie zostali zaproszeni do dyskusji na temat morałów, czyli czego autor chciał nas nauczyć, poprzez swoje wiersze i jakie pokazuje nam wzorce zachowań.

Najmłodsi tak jak w poprzedniej akcji wykazali się dużą aktywnością i chęcią do współpracy i udziału w kolejnych akcjach.  Jedna z klas uczestniczących, wykonała prace plastyczne na podstawie wysłuchanych utworów.

&

W tym samym dniu w ramach realizacji Projektu Niepodległa, w klasach 8 został przeprowadzony quiz dotyczący wiedzy o naszym kraju jak i regionie w jakim zamieszkują nasi uczniowie. Quiz nosił tytuł „Czy znasz swój kraj, region, miasto?”. Uczniowie klas ósmych wykazali się szeroką wiedzą na temat regionu oraz naszego kraju i jego historii, sam quiz cieszył się zainteresowaniem i nauką przez zabawę.