W dniu 31 października 2018r. –  dzień poprzedzający Święto Zmarłych klasy : 7A, 7B i kilku uczniów z klas  6A, 8C naszej szkoły miały możliwość zwiedzić Warszawę. Głównym celem tej wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym uczniowie mogli zapoznać się z historią i niejako namacalnie jej dotknąć. Podczas zwiedzania elementu zrekonstruowanej drukarni były powstaniec – 94 letni Pan Henryk opowiadał naszym uczniom o pobycie w więzieniu na Pawiaku i o tym z jak wielkim oddaniem, w trudnych warunkach młodzi ludzie walczyli o wyzwolenie stolicy. Po tej ciekawej lekcji , przy sprzyjającej aurze „złotej polskiej jesieni” ,uczniowie udali  się na spacer od Warszawskiej Starówki, ulicami Placu Zamkowego, Krakowskiego Przedmieścia aż pod Grób Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia najważniejszych zabytków naszej stolicy: Warszawskiej Syrenki, Zamku Królewskiego, kolumny Zygmunta, Pałacu Prezydenckiego, Grobu Nieznanego Żołnierza. Następnie udaliśmy się do siedziby Telewizji Polskiej gdzie miła Pani przewodnik opowiedziała nam o historii powstania telewizji oraz zapoznała nas z tajnikami pracy reżyserów dźwięku, montażystów, kamerzystów dziennikarzy i aktorów. Zwiedziliśmy studia nagrań TVP sport i TVP Kultura . Mogliśmy zobaczyć gdzie nagrywane są programy : „ Jaka to melodia” , „ Telewizja śniadaniowa., Byliśmy w studiu w którym trwały ostatnie przygotowania do programu „Wielki test o powietrzu” którego transmisję mogliśmy obejrzeć wieczorem po powrocie do domu. Na zakończenie udaliśmy się na zewnętrzny dziedziniec gdzie zostały zbudowane dekoracje do planu zdjęciowego dla serialu „Korona Królów”. Pełni wrażeń i bogatsi o wiedzę historyczną wracaliśmy do Słupcy. Cała wycieczka mogła się odbyć dzięki uprzejmości Pana Burmistrza Michała Pyrzyka gdyż koszty pobytu w muzeum i transportu pokrył Urząd Miasta w Słupcy.