W piątek od godziny 17.00 hol główny naszej Trójki zamienił się w salę balową a uczniowie klas ósmych zmienili się nie do poznania! Oto wybiła godzina pierwszego prawdziwego balu w ich życiu! Poprzedziły go długie próby układów tanecznych poloneza przygotowanych i prowadzonych przez panią Karolinę Wilczewską, starania i działania rodziców – inicjatorów i organizatorów Balu, dekoracja holu, sal konsumpcyjnych, wybór sukienek i garniturów. Te wszystkie zabiegi sprawiły, że efekt był niezwykły – wszyscy i wszystko wyglądało niezwykle. Pani Dagmara Ziemska – mama jednego z ósmoklasistów –
i pani dyrektor powitały wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości w osobach pana burmistrza Michała Pyrzyka, wiceburmistrza Jacka Szczapa oraz panią Monikę Woźniak – wiceprzewodniczącą Rady Rodziców. Wszyscy życzyli uczniom wspaniałej zabawy i po tych życzeniach rozpoczął się polonez. Jego perfekcyjne wykonanie zachwyciło wszystkich tłumnie przybyłych rodziców, nauczycieli i ubiegłorocznych absolwentów, którzy przyszli obejrzeć występ młodszych kolegów. Po polonezie nagrodzonym wielkimi brawami poszczególne klasy miały wykonane pamiątkowe zdjęcia w wychowawczyniami: panią Anną Kubicką (8a), Natalią Kopczyńską (8b), Michałem Walerczykiem (8c) i Marią Karnowską (8d) oraz wychowawczyniami z czasów edukacji wczesnoszkolnej: paniami: Małgorzatą Kaźmierowską, Joanną Wojewodą, Iwoną Siupą i Barbarą Wawrzyniak. Wielkie brawa zebrała także pani Karolina Wilczewska i pan Michał Walerczyk, który wspierał ją w prowadzeniu prób tańca. A później już rozpoczęła się zabawa, i to jaka! Nikt nie siedział, nikt ścian nie podpierał. Dzięki zaangażowaniu Mam i pani Romki Ziętkiewicz ciepłe jedzonko wędrowało sprawnie na stoły, tatusiowie pilnowali porządku na korytarzach, pan Piotr Wisła miał baczenie na drzwi wejściowe, a zespół muzyczny dbał o dobór repertuaru tanecznego. Wszyscy bawili się tak dobrze, że imprezę wydłużono o pół godziny. Utwór Elektrycznych Gitar ,,To już jest koniec” odśpiewali wszyscy razem i na tym zakończył się drugi Bal Ósmoklasistów w Trójce. A teraz przed nami 2 tygodnie ferii zimowych! Hurra!!!