W dniu 28 stycznia 2020 r. ramach innowacji pedagogicznej „Czytelnicze podróże z książką – radość czytania” w bibliotece szkolnej odbył się „Poranek czytelniczy” zachęcający nie tylko do czytania, ale i do wspólnych zabaw czytelniczych.

Jak zapewne każdy wie, biblioteka nie służy tylko do wypożyczania książek, ale może być też cudownym miejscem do spotkań czytelniczych. I tak też właśnie było tego styczniowego dnia. Panie: Karolina Waleryszak, Ewa Kistela i Małgorzata Szczepaniak przygotowały w bibliotece mnóstwo ciekawostek i zabaw dla czytelników naszej szkoły.

Na początku p. K. Waleryszak powitała zgromadzone dzieci i zaproponowała, celem bliższego poznania się, zagadki. Ileż było śmiechu podczas udzielania odpowiedzi, gdyż pomimo iż nie były one trudne, to niektóre odpowiedzi były naprawdę niezwykłe. Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy. Aby zintegrować najmłodszych uczestników ze starszymi, Panie „wymieszały” dzieci i to okazało się trafem w dziesiątkę, gdyż dzieci bardzo dobrze ze sobą współpracowały. Nie obyło się też bez kalamburów. Tutaj dopiero zaczęła się zabawa. Było mnóstwo śmiechu, a i dzieci musiały wykazać się niemałą kreatywnością, aby pokazać zagadki. W międzyczasie, aby uczestnicy dobrej zabawy nie opadli z sił, była przerwa na mały słodki poczęstunek.

Na zakończenie dzieci otrzymały zagadki, gdzie wspólnie musiały zewrzeć siły i je rozwiązać.

Tak szybko minął nam czas, że nawet nie zauważyliśmy, a był już czas na podsumowanie i koniec zajęć. Miło było patrzeć na wspólną zabawę uczniów z klas I – VII, gdzie wiek okazał się mało istotną barierą. Okazało się, że dla prawdziwego miłośnika książki wiek nie jest granicą, gdyż wspólne tematy do rozmów i zabawa są w stanie pokonać wszystkie przeszkody.

Dziękujemy za przybycie i z niecierpliwością czekamy na Was za rok. A może jeszcze coś wcześniej…? 🙂