Tuż przed feriami sala językowa 213 zamieniła się w niecodzienny gabinet, w którym przepowiadano z przymrużeniem oka przyszłość. Uczniowie klasy 6f  mieli  niepowtarzalna okazję zapytać wróżkę Nikolę i wróżbitę Dominika (w te role wcielili się sami uczniowie)  o to, co przyniesie im przyszłość. Zarówno karty jak i wszechwiedza kryształowa kula przepowiedziały po angielsku

odwiedzającym gabinet świetlana przyszłość –bogactwo, sławę i dalekie podróże. Padły również szczęśliwe numery w totolotka i jeśli ktoś po feriach nie wróci do szkoły to tylko dlatego, że wygrał i jest już w podróży dookoła świata.

Lekcja prowadzona była w języku angielskim –  uczniowie ciekawi tego, co przyniesie im przyszłość komunikowali się z wróżka i wróżbita używając konstrukcji czasu przyszłego. W ten oto zabawny i niecodzienny sposób uczniowie utrwalili w języku angielskim czas przyszły Future Simple.