W dniu 2 grudnia 2019r. uczniowie z klas 4a, 4b i 5 g wzięli udział w wycieczce do Gniezna.

Wyjazd miał charakter edukacyjny. Na początek była spora dawka historii w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Podzieleni na grupy uczniowie zapoznali się podczas lekcji muzealnej z wiedzą na temat tego, jak żyli ludzie 1000 lat temu. Zajęcia w bardzo ciekawy sposób poprowadził pan, który walczy w turniejach rycerskich i jest muzykiem. Dzięki niemu eksponaty ożyły. Następnym punktem programu były warsztaty „Napisz kronikę Krzywoustemu”, podczas których uczestnicy wycieczki zamienili się w średniowiecznych skrybów. Pisanie gęsimi piórami po czerpanym papierze okazało się interesującą, ale dość trudną sztuką. Wyszliśmy z tych zajęć z dłońmi w czarne łatki.

Nie było to jedyne artystyczne zajęcie w tym dniu, po literniczych ćwiczeniach udaliśmy się do Fabryki Bombek. Obejrzeliśmy proces produkcji tych pięknych ozdób choinkowych oraz samodzielnie ozdobiliśmy kilka delikatnych szklanych kul.

Zorganizowana przez panią Karolinę Woźniak, której towarzyszyły panie Anna Biadasz, Urszula Balewska, Małgorzata Arendarek i Magdalena Mitaszka, wycieczka była bardzo udana.