Jak wszyscy wiemy, jedną z zalet czytania książek jest rozwijanie wyobraźni czytelnika, a to szansa na inne, piękniejsze i bogatsze przeżywanie rzeczywistości. Wyobraźnia pomaga uczynić świat wewnętrzny człowieka bardziej żywym oraz kolorowym, to również umiejętność przelewania myśli na papier.

Biblioteka szkolna, zaproponowała konkurs literacki dla uczniów klas piątych. Uczniowie mieli za zadanie napisanie krótkiej informacji na temat swojej ulubionej książki, czym ona ich zafascynowała i dlaczego warto ją przeczytać. Głównymi celami konkursu było: popularyzowanie czytelnictwa wśród młodzieży, rozbudzanie wyobraźnie oraz rozwijanie twórczość młodych czytelników.

Prace musiały być samodzielne, miały mieć charakter zareklamowania danej pozycji książkowej oraz przedstawienia własnego zdania czytelnika na temat danej książki.

Wyróżnione osoby:

  • Filip Leśnik, uczeń klasy 5f,
  • Malwina Filipczak, uczennica klasy 5d.

 

Gratulujemy! 🙂