Z inicjatywy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Słupcy w Szkole Podstawowej Nr 1 odbyło się spotkanie z pisarzem, na które zostali zaproszeni uczniowie naszej szkoły. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję poznać autora jednej z ich ulubionych książek „Sposób na Elfa”, mowa oczywiście o panu Marcinie Pałaszu. Pisarz, autor słuchowisk, członek Polskiej Sekcji IBBY. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Pisząc książki pisarz kieruje się mottem „słowa niosą uśmiech”. Pan Marcin wielokrotnie był nominowany w różnorodnych literackich konkursach. Podczas słuchania słów autora, stało się oczywiste, jaką pasją w jego życiu jest pisanie, od razu zaraził on swoim entuzjazmem uczestników spotkania, którzy natychmiast złapali z nim kontakt i zadawali różnorodne pytania o jego pracę, jak i twórczość. Pan Marcin opowiadając o swoich książkach wplatał w opowieści ciekawe anegdotki i zagadki wyrazowe czym jeszcze bardziej skupiał uwagę słuchaczy.

Przed zorganizowanym spotkaniem Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy ogłosiła konkurs plastyczny dotyczący twórczości pana Pałasza, w którym wzięli udział także nasi uczniowie. Podczas spotkania zgromadzeni zostali mile zaskoczeni ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród za swoją pracę i udział w konkursie. Uczestnicy otrzymali książki Marcina Pałasza z rąk własnych autora. Nie kryli oni zadowolenia zarówno z książki, jak i z dedykacji wpisanej w niej specjalnie dla nich.

Po oficjalnej części spotkania uczniowie mieli możliwość uzyskania od autora autografu lub wpisu dedykacji w swoich książkach. Wszyscy z zadowoleniem opuścili spotkanie z autorem, takie chwile nie tyle umożliwiają spotkanie z osobą medialną, jak i uczą jak życie z pasją rozwija charakter człowieka.