W naszej Trójce staramy się  podchodzić bardzo optymistycznie
do otaczającej nas rzeczywistości i każdego dnia, z uśmiechem na twarzy po prostu robimy swoje.

Z inicjatywy pani Agnieszki Ksobieraj -Bąkowskiej i kilku pań: Anny Bartczak, Danuty Brzezińskiej, Małgorzaty Kępskiej-Knotowicz i Marleny Suflety, które zostały pozytywnie nakręcone i  wkręcone,  powstała innowacja pt. POZYTYWNIE NAKRĘCENI NIE TYLKO W CZASIE PANDEMII. Adresatem są uczniowie z klas 4-8 i będzie ona realizowana w roku szkolnym 2021/2022.

Celem innowacji jest poprawa funkcjonowania młodych ludzi w relacjach z otoczeniem, rówieśnikami i dorosłymi. Program zakłada wspieranie rozwoju psychicznego i społeczno-emocjonalnego uczniów, rozwijanie zdolności empatii, pozytywnego myślenia, umiejętności
dostrzegania optymistycznych aspektów życia, zwłaszcza w obecnej, bardzo trudnej sytuacji epidemiologicznej, z którą mierzymy się od kilkunastu miesięcy.

Obserwując kondycję  emocjonalno-społeczną naszych wychowanków doszłyśmy do wniosku, że należy zmotywować uczniów do działania oraz twórczego, pozytywnego myślenia. Jako ich nauczyciele i wychowawcy powinniśmy wspierać uczniów w rozładowaniu trudnych emocji, wyzwolić pozytywną energię poprzez różne formy i metody działań. Czasami wystarczy dobra książka, która pozytywnie nakręca do działania, wędrówka historyczna, która rozpali iskrę życia, spacer do miejsc, w których czujmy się wyjątkowo dobrze, miły gest, np. „uśmiech, który nic nie kosztuje, a może być piękny i poprawić nam nastrój na kilka godzin, ciekawa muzyka, niecodzienna praca ……

Impulsem do wprowadzenia innowacji był czas nauki zdalnej i pandemii, który okazał się dla młodego pokolenia czasem trudnym i przygnębiającym. Czas ten pokazał, jak ważna jest troska nie tylko o rozwój intelektualny ,ale również rozwój emocjonalny naszych uczniów. Dzięki realizacji innowacji pomożemy naszym wychowankom w radzeniu sobie z różnymi emocjami i odkryjemy pokłady pozytywnej energii.

Pierwszą naszą pozytywną akcją było zorganizowanie Dnia Uśmiechu – szczegóły na temat tego dnia znajdziecie na naszej stronie internetowej.

Pozdrawiamy!