Również w tym roku szkolnym przyłączyliśmy się do EU Code Week, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania. Inicjatywa ta promuje programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Nasi nauczyciele przygotowali i przeprowadzili 28 wydarzeń w ciągu dwóch tygodni promujących akcję i zaangażowali całą społeczność uczniowską.

Było programowanie w Scratch’u i PixBlocks’ie. Uczniowie poznawali świat robotyki ucząc się obsługi Ozobotów i Mbotów. Zajęcia kodowania „bez prądu” zorganizowali  nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, języka angielskiego, matematyki, fizyki i wychowawcy świetlicy. Do wspólnej zabawy przyłączyła się również 3. Gromada Zuchowa „Leśne Ludki”.

W celu upowszechnianie nauki kodowania i programowania Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów ogłosił konkurs „1000 PIERWSZYCH ORGANIZATORÓW CODEWEEK (2022)”.  Wśród 1000 pierwszych jest wydarzenie „Ruch drgający kodem QR” organizowane przez panią Karolinę Woźniak. Nagrody już są u nas, jest to 10 zestawów gier CodyRoby.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wszystkie te zajęcia były atrakcyjne, pozwalały nauczyć się czegoś nowego, a przy tym dobrze się bawić. W przyszłym roku ponownie przyłączymy się do EU Code Week!