Z ogromną radością informujemy, że nasi pierwszoklasiści oficjalnie dołączyli do grona czytelników biblioteki! Tegoroczne Pasowanie na Czytelnika odbyło się w kameralnym gronie w szkolnej bibliotece i miało na celu zaszczepienie pasji do czytania w najmłodszych uczniach. To wydarzenie to nie tylko symboliczne przyjęcie, ale również pierwszy krok na drodze do odkrywania świata literatury, który – mamy nadzieję – stanie się dla nich wspaniałą przygodą na całe życie.

Podczas uroczystości, pierwszoklasiści złożyli przysięgę, w której zobowiązali się szanować książki, korzystać z ich mądrości oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Zanim jednak doszło do tej chwili, dzieci miały okazję zapoznać się z regulaminem biblioteki, zasadami wypożyczania książek oraz tajemnicami, jakie skrywa to wyjątkowe miejsce. Była to również doskonała okazja do rozmów z bibliotekarzami o własnych przeżyciach czytelniczych, co wprowadziło młodych czytelników w świat literatury z radością i entuzjazmem.

Październik, będący Miesiącem Bibliotek, to szczególnie ważny czas dla społeczności bibliotecznej, pełen różnorodnych akcji promujących czytelnictwo. To właśnie w takim klimacie nasza biblioteka zapraszała pierwszoklasistów do odkrywania literackich skarbów. Bibliotekarze zadbali o to, by najmłodsi czytelnicy znaleźli coś dla siebie, pokazując im, gdzie znajdują się bajki, legendy, komiksy, opowiadania oraz przygodowe czytanki.

Pasowanie na czytelnika to wydarzenie, które ma ogromne znaczenie. To pierwszy krok w kierunku rozwijania miłości do książek, a zarazem szansa na stworzenie nawyku czytania, który może towarzyszyć dzieciom przez całe życie. Wierzymy, że nasi młodzi czytelnicy z pasją będą korzystać z biblioteki, a każda wypożyczona książka stanie się dla nich nowym, fascynującym światem do odkrycia.