W całej Słupcy widać, ze wszyscy szykują się do majowych świąt. Na masztach przed urzędami i instytucjami państwowymi, na budynkach osiedli i na domach  powiewają barwy narodowe, biało – czerwone flagi łopoczą na naszej Trójce. W szkole 30 kwietnia odbyły się uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Po wprowadzeniu Sztandaru i odśpiewaniu Hymnu Państwowego pani Dyrektor powitała wszystkich i przypomniała o świętach obchodzonych w pierwszych dniach maja – o Święcie Pracy w dniu 01 maja, Święcie Flagi w dniu 02. maja i o Święcie Konstytucji 3 Maja. Część artystyczną przygotowali uczniowie z klas V i VII pod opieką pani Małgorzaty Skrzypczak i pana Krystiana Bartczaka. Młodzi artyści w strojach w duchu epoki przedstawili historyczne tło wydarzeń związanych z wprowadzaniem majowej konstytucji. Wielu wzruszeń dostarczyła wszystkim  piosenka ,,Pytasz mnie” we wspaniałym wykonaniu Marii Miler i Oliwiera Andrzejewicza, Eryk Dobrochowski zaskoczył nas wyrapowanymi ,,Świętami miłości kochanej Ojczyzny”, Lenka Witkowska zaśpiewała pieśń pt. ,,Modlitwa o wschodzie słońca” w taki sposób, że drżało powietrze. Występ całej grupy został nagrodzony brawami i gratulacjami. Brawa dla wszystkich – uczniów i nauczycieli! Radosnego świętowania majowych dni życzyła wszystkim na zakończenie pani Dyrektor.