Zuchy z 3 Gromady Zuchowej „Leśne Ludki”, kończąc zdobywanie sprawności „Słupczanin”, grają w słupecką grę planszową.

17 marca zakończyliśmy realizację zadań sprawności SŁUPCZANIN. Zdobywanie sprawności rozpoczęliśmy w październiku. Wykonywanie zadań związanych ze sprawnością spowolnił nam czas nauki zdalnej w listopadzie i grudniu. Jednak i wtedy nie próżnowaliśmy – wykonywaliśmy zadania online. Zdobywanie sprawności udało nam się zakończyć przed kolejnym czasem nauki zdalnej.

Realizując sprawność „Słupczanin”, odwiedziliśmy cmentarz jeniecki i poznaliśmy jego historię, odwiedziliśmy słupeckie miejsca pamięci – posługując się planem miasta, wzięliśmy udział w akcji Muzeum Regionalnego w Słupcy z okazji 730-lecia lokacji miasta „Urodzinowy tort …dla Słupcy z nutką historii.”, wykonaliśmy urodzinowe bombki z okazji 730 rocznica lokacji miasta, poznaliśmy i inscenizowaliśmy ilustracjami legendę o powstaniu Słupcy, poznaliśmy postać słupczanina Edwarda Fiszera, który napisał m. in. słowa do piosenki „Stokrotka”, nauczyliśmy się w/w piosenki, poznaliśmy legendę o Kopcu Szwedzkim, oraz prawdę o tym miejscu (dawne grodzisko z czasów kultury łużyckiej), omówiliśmy i kolorowaliśmy herb Słupcy.

Zdobytą wiedzę podsumowaliśmy grą planszową. Rywalizowały ze sobą 4 zespoły. Wygrał ten, który najlepiej odpowiadał na pytania i wykonywał zadania dotyczące Słupcy.

Walka była wyrównana. Na pytania „Jaki święty jest patronem Słupcy? Kto jest burmistrzem Słupcy? Czyj pomnik znajduje się przy SP 1 i LO?” i wiele innych, zuchy szybko udzielały odpowiedzi. Wszystkie dzieci zasłużyły na nagrodę. Każdy zuch otrzymał upominek: długopis oraz słupecką, ekologiczną kolorowankę opatrzone napisem:

 

Za upominki bardzo dziękujemy Panu Burmistrzowi oraz Pani Magdalenie Kosmalskiej-Zauer. Miejskie gadżety sprawiły zuchom ogromną radość.

Iwona Siupa