W dniu 09.12.2022 roku odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Słupcy w pływaniu stylem dowolnym na dystansie 25 m. Zawody zorganizowane zostały na Pływalni w Słupcy. W rywalizacji wzięło udział 29 uczniów, w tym 10 chłopców i 19 dziewczynek.  

Wyniki dziewczęta klasa IV- VI 

 1. Tola Majda
 2. Marta Rosińska
 3. Larisa Rąblewska
 4. Lena Kałecka
 5. Blanka Pietrzykowska
 6. Julia Waszak

Wyniki chłopcy klasa IV- VI 

 1. Michał Szczepankiewicz
 2. Wojtek Turonek
 3. Olaf Majdecki 
 4. Szymon Burzyński
 5. Jan Siankiewicz
 6. Michał Włodarczyk

Sześciu najlepszych zawodników w każdej kategorii otrzymało pamiątkowe dyplomy i drobne upominki w postaci ręczników, czepków, okularków pływackich i czekoladowych mikołajów. Sponsorem nagród dla uczniów był Uczniowski Klub Sportowy “Kopernik” i zaprzyjaźniony rodzic pani Anita Słowińska. 

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali słodki upominek. 

Uczniowie biorący udział w zawodach: Igor Jankowski, Filip Zieliński, Adam Jarolewski, Aleksander Nowicki, Maja Wtulich, Paulina Pałasz, Maja Stawska, Kinga Król, Liwia Kowalska, Natalia Skarbińska, Julia Żabierek, Wiktoria Wawrzyniak, Julia Słowińska, Pola Przybyła, Amelia Cierzniak, Lena Biadasz. 

Organizatorem zawodów była pani Karolina Wilczewska.  Opiekunami uczniów na zawodach była pani Joanna Zastawa i pan Leszek Knotowicz. 

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!