WYNIKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU

„ŚLADAMI ROCZNIC HISTORYCZNYCH – BITWA WARSZAWSKA 1920”

Pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy

Wychowanie patriotyczne i obywatelskie w naszej szkole pełni bardzo ważną rolę, dlatego też p. Wiioletta Adamczewska i p. Ewa Kistela przystąpiły wraz ze swoimi uczniami do realizacji zadań konkursowych, których celem było upamiętnienie wydarzeń o szczególnym znaczeniu dla historii Polski, tj. Roku Bitwy Warszawskiej.

Patronat narodowy nad konkursem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Patronat honorowy sprawowali:

Wojewoda Wielkopolski Pan Łukasz Mikołajczyk

Wielkopolski Kurator Oświaty Pani Elżbieta Leszczyńska

Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak

Organizatorami konkursu byli:

Radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofia Itman

Urząd Miasta Konina

Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Wielkopolskich w Koninie

Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie

Uczniowie mogli wziąć udział w 4 kategoriach konkursowych: lapbook, komiks, praca plastyczna, praca literacka – wiersz. Na konkurs wpłynęło 77 prac. Jury konkursu w składzie: przewodniczący -prof. UAM dr hab. Piotr Gołdyn oraz członkowie: Aldona Olesiak– nauczyciel konsultant, Agnieszka Piekarska-nauczyciel, Aleksandra Czaplicka –Wojtas– nauczyciel konsultant, po przeanalizowaniu wartości merytorycznej i estetycznej przyznało następujące nagrody uczniom naszej szkoły:

I miejsce – Malwina Filipczak z klasy 5d – kategoria lapbook

III miejsce –Adam Kujawa kl. 4b  – kategoria komiks

III miejsce – Oliwia Ziętkiewicz 7a – kategoria plastyczna

II miejsce –Zuzanna Kujawa  kl. 6b – kategoria literacka

wyróżnienie Malwina Filipczak z klasy 5d  – kategoria literacka

Nagroda została przyznała również pani  Ewie Kisteli za zajęcie I miejsca w kategorii scenariusz lekcji Bitwa Warszawska 1920 – Cud nad Wisłą.

Uroczyste podsumowanie Konkursu Wojewódzkiego oraz wręczenie nagród nastąpi we wrześniu .

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!